Projekt wnętrz domu w zabudowie szeregowej w Łodzi

Architekt wnętrz, Kolor we wnętrzu, zielona ścianka oddzielająca schody, chińska ławka i kominek obłożony szarym kamieniem

Architekt wnętrz wraz z inwestorem zdecydowali, że dominującymi barwami w projekcie obok barwy drewna są spatynowana czerwień i głęboka zieleń. Wszystkie meble wbudowane zostały zaprojektowane przez architektów, w tym biblioteka po obydwu stronach kominka połączona z ażurową drewnianą ścianką na zieleń oddzielającą schody od salonu.

Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz przy użyciu klasycznych środków wyrazu takich jak kadrowanie widoków i kontrastowanie barw.
Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych, apratamentów i mieszkań. Widok na jadalnię.
Dom w Łodzi - projekt wnętrz, widok na salon i kominek od strony jadalni. Obramowanie otworu między jadalnią a salonem tworzy ramy obrazu kadrującego widok.

Projekt wnętrz opiera się na klasycznych założeniach. Zastosowano amfiladowe połączenia pomiędzy strefami, z osiowo i częściowo symetrycznie rozmieszczonymi elementami, które dają wieloplanowe, długie perspektywy. Zastosowanie dużego obramowania z drewna pomiędzy salonem a jadalnią pozwala na kadrowanie widoków niczym w ramach obrazu. Dębowy stół ustawiono idealnie w osi otworu na tle intensywnie zielonej ściany. Symetryczne jest też rozmieszczenie lamp z mlecznego szkła z rudym otokiem firmy Foscarini inspirowanych formą chińskich lampionów.

Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych, apratamentów i mieszkań. Zielona ściana przy wyspie kuchennej współgra z miedzianymi oprawami.

Drugim ważnym kierunkiem w projekcie wnętrz jest oś kuchnia - jadalnia. W tym przypadku strefy te nie były niczym przedzielone, żadnym elementem przestrzennym. Dlatego wprowadzono podział barwny i dodatkowo przedzielenie dużym, funkcjonalnym połwyspem kuchennym, który był marzeniem pana domu. Zielona ściana jest przeciągnięta aż do wysokiej zabudowy kuchennej , która kończy strefę kuchni i zazębia się ze strefą półwyspu. Od strony jadalni ustawiono przy nim brązowo-czarne chińskie stołki z litego drewna o łódkowatym siedzisku. Nad półwyspem zawieszono 5 delikatnych opraw w kolorze białym i miedzianym z kolekcji Birdie firmy Foscarini.

Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych i mieszkań. Kuchnia w ciepłych odcieniach drewna, delikatnej zieleni i miedzi.
Projekt łazienki nowoczesnej w ciepłej kolorystyce, płytki wielkoformatowe, drewno i duże lustro.
Projekt wnętrz - łazienka w kolorach natury, kolor rdzy, grafit, antracyt i kamienna biel.
Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz mieszkań i domów - sypialnia w bieli i kolorze blue, lampa wisząca z ptaszkami.
Architekt wnętrz Łódź, Warszawa, projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych, apratamentów i mieszkań