Wnętrza parterowego domu jednorodzinnego pod Łodzią
Dom jest przeznaczony dla rodziny trzyosobowej. Ponieważ miał on zajmować jeden poziom, naturalnym wydało się dążenie do wyraźnego podzielenia go na część nocną - intymną i część dzienną - otwartą oraz jak największego zintegrowania wszystkich jego stref z ogrodem. Horyzontalna, rozległa kompozycja domu o trzech, nieznacznie zróżnicowanych wysokościowo, bryłach wpisuje się w krajobraz w sposób zrównoważony i nieinwazyjny. Najwyższa część domu to część dzienna z salonem, jadalnią, kuchnią i gabinetem, część pośrednia to część nocna z sypialniami i łazienkami a część najniższa to strefa wejściowa z garażem i pomieszczeniem technicznym-pralnią. Projekt aranżacji wnętrz w naturalny sposób wynika z założeń projektowych.
Osią kompozycyjną domu jest niemal kwadratowy hall do którego wchodzimy z obszernej, wygodnej sieni. Szklana ściana hallu na wprost wejścia wpuszcza do domu światło i zieleń ogrodu, a widoczny w obramowaniu przeszklenia taras i ogród stają się żywym obrazem i elementem wnętrza. Zaraz po przekroczeniu progu domu zdajemy sobie sprawę jak istotnymi jego komponentami są przestrzeń, światło i natura. Hall stanowi również naturalne oddzielenie pomiędzy strefą nocna i dzienną. Po wkroczeniu do niego z łatwością orientujemy się w strukturze przestrzennej domu.
Elementem oddzielającym hall od salonu jest wolnostojący mebel, będący szafą od strony hallu i biblioteką od strony salonu. Do salonu w pobliżu hallu przylega gabinet ukryty za wysoką przesuwną, fornirowaną naturalnym drewnem ścianką. Salon łączy się z dużą kwadratową kuchnią, na środku której zaprojektowano również kwadratową wyspę. W kuchni skontrastowano biel prostych szafek pod oknem i szafek w zabudowie wnękowej z kolorem naturalnego drewna, z którego zbudowano wyspę i wykończono przesuwną ściankę, kryjącą spiżarnię. Strefę kuchni od salonu oddziela stół usytuowany naprzeciwko płytkiego wykusza z ogromnym przeszkleniem.
Ważnym elementem prezentowanego projektu wnętrz jest sofa modułowa położona na środku pomieszczenia, główna część sofy zwrócona jest w stronę ściany z szarego klinkieru, w którą wmontowano narożny kominek oraz zawieszono na niej telewizor, jednak jeden moduł sofy zwrócony został w kierunku otwartej kuchni i wyspy, dając domownikom i gościom różnorakie możliwości korzystania ze stref wnętrza i z mebli. Istotnym elementem kompozycji wnętrza i zewnętrza domu jest masywna, klinkierowa ściana kominowa zaprojektowana pomiędzy taflami rozsuwanych okien wiodących na taras i do ogrodu.