Projekt małego domu parterowego w Łodzi

Zielone deski wykańczające szczyty i podbicie dachu doskonale harmonizują z antracytową dachówką i drewnianymi oknami.

Projekt małego domu parterowego o powierzchni 110m2 jest projektem ekonomicznym w realizacji i bardzo racjonalnym, a mimo to utrzymującym wysoki poziom estetyczny. Inwestor narzucił restrykcyjne wymagania co do metrażu i ceny budowy. Ograniczenie to wymusiło na nas - architektach bardzo przemyślane rozwiązania funkcjonalno - przestrzenne i bryłowe. Po pierwsze świadomie zrezygnowano z garażu, zastępując go wiatą zintegrowaną pod wspólnym dachem z resztą domu. Całość przekryta jest ekonomicznym dachem dwuspadowym o konstrukcji z deskowych dźwigarów kratowych. Aby uniknąć wrażenia i estetyki budynku gospodarczego, jaką niestety często cechują się tego typu domy, zaprojektowano kilka uskoków ścian zewnętrznych domu. Zawsze jednak uskoki wynikają z funkcji poszczególnych stref - mamy dojście z wiaty do strefy wejścia pod mocno wysuniętym okapem domu, strefę jadalni wypchnięto w formie wykusza, z kolei ścianę salonu w strefie tarasu cofnięto aby pogłębić zadaszenie. Ciekawym elementem jest pomieszczenie gospodarcze zewnętrzne ( na sprzęt ogrodowy), które ma formę filara podtrzymującego dach domu.
Wnętrze domu zostało zaprojektowane bardzo racjonalnie, komunikację ograniczono do niezbędnego minimum, rozdzielono wyraźnie część nocną od dziennej, w sypialniach oraz sieni zaprojektowano pojemne wbudowane szafy. Część dzienna dzięki płynnym przejściom pomiędzy poszczególnymi strefami- kuchnia, jadalnia, salon - wydaje się większa i bardziej przestronna niż jest w rzeczywistości. 

Architekt Łódź - projekt małego domu parterowego z dachem dwuspadowym, dźwigary kratowe
Biuro projektowe z Łodzi wykonuje indywidualne projekty domów, każdy projekt dopasowując do potrzeb klientów - malowniczy szczyt domu wykończony zielonym deskowaniem
Projekt niewielkiego parterowego domu jednorodzinnego z wiatą garażową i wyraźnie oddzieloną częścią nocną i dzienną.