Projekt indywidualny domu parterowego w Aleksandrowie Łódzkim

Architekt Łódź - Projekt nowoczesnego domu parterowego.
Architekt Łódź, projekt domu nowoczesnego, Architekt projekt domu parterowego Łódź.

Prezentujemy projekt indywidualny domu jednorodzinnego parterowego pod Łodzią. Jako architekci stanęliśmy przed wyzwaniem zaprojektowania budynku nowoczesnego, który będzie komponował się z otwartym krajobrazem. Stąd decyzja o horyzontalnym układzie całej struktury. Kompozycję przestrzenną od strony ogrodu tworzą wyrazisty poziom zadaszenia nad tarasem i pion ceglanej ściany komina. Spektakularne jest wejście do domu, za którym znajduje się płaszczyzna szkła łącząca hol z niewielkim atrium przy tarasie. Tuż po wejściu do domu możemy podziwiać piękny ogród kryjący się za budynkiem.

zobacz projekt wnętrz

Projekt domu modernistycznego z płaskim dachem o horyzontalnym układzie.
Projekt domu minimalistycznego wpisanego w krajobraz- publikacja w piśmie Ładny Dom
Architekt projekty domów Łódź-wykusz aneksu jadalnego
Architekt Łódź, projekty domów Łódź
Projekt domu nowoczesnego, parterowego, elewacja frontowa.
Projektowanie architektoniczne Łódź, architekt Łódź

Działka położona na obrzeżach Aleksandrowa Łódzkiego pod Łodzią, powstała z połączenia dwóch mniejszych działek, pozwoliła na zaprojektowanie parterowego, dość rozległego w planie domu, o jakim marzyli inwestorzy.

Główne wytyczne, przekazane nam, architektom, dotyczyły przestrzeni, dom miał mieć otwarty plan z połączeniami widokowymi pomiędzy poszczególnymi strefami domu i pomieszczenia ( pokoje) w rzucie możliwie zbliżone do kwadratu.

Dom jest przeznaczony dla rodziny trzyosobowej. Ponieważ miał on zajmować jeden poziom, naturalnym wydało się dążenie do wyraźnego podzielenia go na część nocną - intymną i część dzienną - otwartą oraz jak największego zintegrowania wszystkich jego stref z ogrodem. Horyzontalna, rozległa kompozycja domu o trzech, nieznacznie zróżnicowanych wysokościowo, bryłach wpisuje się w krajobraz w sposób zrównoważony i nieinwazyjny. Najwyższa część domu to część dzienna z salonem, jadalnią, kuchnią i gabinetem, część pośrednia to część nocna z sypialniami i łazienkami a część najniższa to strefa wejściowa z garażem i pomieszczeniem technicznym-pralnią.

Architekt Łódź
Architekt Łódź

Modernistyczna architektura domu nie odwołuje się w żaden sposób do architektury regionalnej, jednak proporcje, sposób ukształtowania bryły, wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi jej częściami sprawiają, że dom zatopiony w zieleni będzie wyglądał doskonale w półotwartym krajobrazie wiejskim, w którym pola poprzecinane są grupami zieleni i dominuje zabudowa rozluźniona.

Architekt Łódź
Architekt łódź, modelowanie architektury