Dom jednorodzinny w Łodzi

Projekt domu z garażem dwustanowiskowym w Łodzi. Architekt zaprojektował dom niepretensjonalny i ponadczasowy

Przykład wzorowej współpracy architekta i inwestora -projekt domu jednorodzinnego w Łodzi przeznaczony dla rodziny czteroosobowej. Na poddaszu domu mieszczą się trzy wygodne sypialnie, duża łazienka, pralnia i garderoba. Na parterze zaś,  w części głównej bryły domu, zaprojektowano salon połączony z jadalnią i kuchnią oraz w niskiej części bryły z płaskim dachem zaprojektowano garaż i gabinet do pracy z wielkimi panoramicznymi oknami, zapewniającymi bezpośredni kontakt z ogrodem.

Projektowanie architektoniczne Łódź, Warszawa, domy nowoczesne, wnętrza
Projekty domów nowoczesnych Łódź , parterowych, piętrowych i z poddaszem użytkowym, widok od frontu
Ciepła barwa szarej cegły klinkierowej ożywia i urozmaica bryłę domu
Praca architekta nad projektem domu musi koncentrować się nad relacjami przestrzennymi pomiędzy zróżnicowanymi bryłami tworzącymi strukturę domu.

Dom został zaprojektowany na działce o nietypowym kształcie równoległoboku, architekci zaprojektowali uskoki budynku dzięki, którym dom lepiej wpisuje się w krajobraz i dopasowuje do działki. Główna bryła budynku przekryta dwuspadowym dachem jest wykończona białym tynkiem, natomiast pozostałe elementy domu - dwustanowiskowy garaż, wybudówka, w kórej mieści się kuchnia ( i na piętrze łazienka) oraz ścianki podpierające nadwieszenie, czy ograniczające taras zbudowane zostały z szarej cegły klinkierowej w ciepłej barwie. Dzięki wolnostojącym, ceglanym ściankom, które uzupełniaja kompozycję całego założenia, dom sprawia wrażenie dobrze zintegrowanego z ogrodem i lepiej osadzonego w otoczeniu.  Duże płaszczyzny okien poprawiają relacje między wnętrzem i zewnętrzem domu. Wielkie tafle przeszkleń zapewniają osobom przebywającym wewnątrz kontakt wzrokowy z zielenią i przestrzenią ogrodu, a osobom przebywającym na zewnątrz łączność z wnętrzem domu.

Projekt domu nowowczesnego z poddaszem użytkowym, dom dla rodziny
Ściany podpierające nadwieszenia i murki wykonane z szarego klinkieru.